ספר חתונה מעוצב

1/5/2016

| נכתב ע"י

 

 

 

אלבום החתונה הוא המזכרת החשובה וכמובן גם המוחשית ביותר מהחתונה שלכם.

כיום, בעידן הצילום הדיגיטלי, ומזה מספר שנים לא קטן, התפתח תחום אלבומי החתונה, ובנוסף לאיכויות הגבוהות של ההדפסה והכריכה שהשתכללו עם השנים, מוצעת לנו גם גמישות רבה באפשרויות העיצוב ובחירת התמונות - לצלם החתונה וגם ללקוח.

אלבומים דיגיטליים, שלא כפי שרבים חושבים (לפחות עד שנתרגל לכך...) אינם באמת דיגיטליים.

דפי האלבום מודפסים (כמו התמונות שעד לא מזמן היינו שולחים להדפסה במעבדה) על נייר תמונה איכותי, מודבקים ונכרכים יחד, במעבדת צילום מקצועית. התוצאה המתקבלת היא אלבום חתונה אלגנטי איכותי יפה ועמיד.

העובדה כי התמונות שבאלבום אינן מודבקות אחת אחת כפי שהיה נהוג בעבר, אלא מודפסות כמקשה אחת על דפי האלבום המאוגדים יחדיו, מהווה חלק חשוב ביכולת עמידותו של האלבום. האלבום יישמר כפי שהוא במשך שנים רבות, וימלא את הפונקציה שאליה נועד- מזכרת יפה שתישמר לדורות.

 

יתרון נוסף של האלבום הדיגיטלי על פני אלבומי ההדבקה הישנים הוא שניתן להדפיס העתקים זהים (במידת הצורך גם בגדלים שונים) ככל העולה על רוחנו. כולם באיכות הדפסה ודיוק זהים לאלבום המקורי. חדשה לא פחות טובה היא שעלות ההעתקים זולה במעט מעלות האלבום הראשון מכיוון שאין צורך לבצע במעבדה כיולי צבע נוספים בפיתוח-משתמשים בכיול הראשוני.

אני מציע ללקחותיי את האפשרות לבחור את התמונות לאלבום בעצמם בתהליך פשוט ומהיר המתבצע און-ליין בגלרית תמונות פרטית שבאתר האינטרנט שלי. עם סיום בחירת התמונות ע"י הלקוח, לחיצת כפתור תעדכן אותי שסיימתם את תהליך הבחירה. תהליך עיצוב האלבום מתחיל מיד.

 

בחירת התמונות לאלבום

במידה והחלטתם לבחור בעצמכם את התמונות לאלבום החתונה, להלן כמה נקודות שכדאי לחשוב עליהן:

באלבום דיגיטלי סטנדרטי יש 30 דפים כפולים (60 עמודים). טכנית ניתן לדחוס את כל תמונות החתונה באלבום. עיצובית זה יראה רע מאוד.

הקו המנחה הוא שככל שנכניס פחות תמונות באלבום, הוא יהיה נקי ואלגנטי יותר. האלבום יראה טוב יותר אם יהיו בו מספר עמודים שמוצגת בהם תמונה אחת בלבד גדולה ומיוחדת, או פחות תמונות בכל עמוד.

ההמלצה היא לבחור, עבור אלבום של 30 דפים, לא יותר מ-180תמונות. בממוצע זה יוצא כ-3 תמונות בעמוד. עבור כל עמוד שתהיה בו תמונה אחת בלבד, נקבל עמוד אחר עם 5 תמונות.

כמובן שהמשחק העיצובי הוא גדול והמספרים מייצגים עניין סטטיסטי בלבד.

בחירה של 180 תמונות מתוך כאלף תמונות החתונה (ולפעמים יש הרבה יותר) היא משימה לא קלה. יש אנשים חשובים, משפחה, חברים, רגעים יפים ומרגשים, פרטים קטנים ותמונות אווירה של המקום (הן אלו שמקשטות את האלבום), הרגעים החשובים כמו הקידוש בטבעת, שבירת הכוס וכו', לכל אלו נוסיף כמובן את התמונות החשובות ביותר והן תמונות הזוג. הבחירה לא קלה.

לרוב, את התמונות הגדולות נשים בתחילת האלבום. אלו הן תמונות הזוג מההכנות, והצילומים מהסיור יחד (או בנפרד במידה ולא נפגשים לפני החתונה) ויהוו כשליש מדפי האלבום. תמונות קטנות יותר יכנסו בהמשך האלבום.

עיצוב האלבום

עיצוב האלבומים, נעשה באופן ממוחשב, בקפידה רבה ושמירה על דיוק ואסטטיקה.

כאן לא תמצאו אלבומים מקושקשים בקישוטים, וגם לא כיתובים מיותרים ודביקים. העיצוב אלגנטי ונקי.

העקרון הוא שהתמונות מדברות בעד עצמן. מה שלקחנו מהאירוע מהווה את הרקע, האוירה והעניין שבאלבום. הכל מתחבר יחד בסדר כרנולוגי ומספר את סיפור יום החתונה שלכם. על כן הצילום באירוע מתמקד לא רק בדברים העיקריים, אלא גם בפרטים הקטנים, אותם פרטים שאגב, בזמן החתונה אתם עסוקים מדי בכדי לראות. אותם הזוג יגלה רק כשיקבל את התמונות.

עם סיום העבודה על עיצוב האלבום, ישלח מייל ללקוח עם קישור לצפיה בדפי האלבום, לצורך קבלת אישור הלקוח להדפסת האלבום.

Please reload

 
יצירת קשר

תל אביב | רמת גן | מרכז | ירושלים ISRAEL

  • Grey Facebook Icon
  • Pinterest - Grey Circle
  • Grey Instagram Icon

© 2018 כל הזכויות שמורות ליובל יוסף